Follow Us

+90 539 377 6015
info@bodrumpeyzajmimari.com

Ptesi - Ctesi 9.00 - 19.00
Pazar Kapalı

Merak Ettiğiniz Konular mı Var?

Peyzajda Sık Sorulan Sorular

Peyzaj ve bahçıvanlık konularında sık sorulan soruları ve cevaplarını sizin için derliyoruz. Sizden gelen sorular ve bizim tespit ettiklerimizi derleyerek organik şekilde sürekli büyüyen bir peyzaj ansiklopedisi yapmayı planlıyoruz. Bize lütfen merak ettiklerinizi yazın.

Peyzaj düzenlemesinde yapılması gereken işler ve öncelik sıraları nelerdir?

Neye ne kadar ihtiyaç olduğu belirlenir. Planlama ona göre yapılır. Bahçenin basit ölçekte bir taslağı çizilir. Ve düşünceler kağıda aktarılır. Alt yapı çalışmaları ile başlanır. Drenaj- Toprak – Sulama sistemi .Büyük ağaç – bitki dikimleri ve en son çim işlemleri yapılır.

Bitkilerin ve çimin sağladığı konfor olanakları nelerdir?

Bahçede görsel güzellik sağlamasının yanında toz , toprak kirliliğini de engellemiş olurlar. İstenmeyen görüntüleri kapatırlar. Ses, görüntü, gürültü perdesi olarak kullanılırlar. Yamaçlarda erozyon önleyici olarak toprağı kökleri ile tutarlar.

Peyzaj konutun değerini etkiler mi?

Peyzaj konutun değerini etkilemez mi? Hangimiz muhteşem bahçeli bir ev hayal etmedik. En mütevazi hayallerde bile hatta masallarda bile pembe panjurlu bahçeli bir evim oldun demedik mi?Dolayısıyla konutu alırkende bahçenizde yaptırdığınız yatırım sizin konutun değerini %10-25 arasında artırır.

Bahçe bakım hizmetinin faydaları nelerdir?

Bahçe bakımı öncelikle yaptırdığınız peyzaj düzenlemesinin devamı niteliğindedir. İstediğiniz güzellikte bir bahçe yaptırmış olun eğer bakım yaptırmazsanız bahçeniz kısa bir süre sonra sizi memnun etmeyen görüntüsüne kavuşacaktır. Bakım hizmeti erken tespitlerle birçok hastalığın ve olası bitki ölümlerinin önüne geçmektedir. Vaktinde budanan bitkilerin şekil almaları kolaylaşır. Gübreleme zamanında yapıldığında bitkileriniz besin eksikliği çekmediğinden hep güzel görünür.

PEYZAJ MİMARI & BAHÇIVAN

Bodrum’da bahçıvan veya peyzaj mimarı desteğine ihtiyacınız olduğu durumlarda bizi arayabilirsiniz.

05393776015or

İletişim