Bodrum’da bahçe sulama sistemleri kurarak, hem bitkilerinizin ve çiminizin zamanında ve eşit miktarda sulanmasını sağlarız ve hem de sistem takibini yaparız.Bahçe sulama hepimizin ihmal ettiği çoğu zaman maliyetinden dolayı tercih etmediğimiz en önemli peyzaj kalemlerinden bir tanesidir. Su hayattır. Çoğu kişi bahçe bodrum’da sulamayı keyifle  yaptığını bu nedenle böyle bir sisteme ihtiyaç duymadığını belitmektedir. Ancak yaz aylarıda ( 40 ‘) varan sıcaklıklarda 2 -3 gün aksatılan sulamalar , sonrasında toparlanması 1 ayı bulan deformelere yol açmaktadır. Bütçesini düşünen ev sahipleri aslında el ile sulama ile ciddi oranda fazla kullanım yaptıklarının farkına varamıyorlar. Otomatik sulama 1 yıl içinde su parasından önemli tasarruflar sağlar. Bodrumda otomatik sulama  sistemleri siz daha uyanmadan bahçenizi sulayıp sabah serinliğinde çimlerin üzerinde kahvaltı keyfini yapmanızı , konforunuzu artırır. Bitkilerinizin her gün eşit oranlarda ve az miktarlarda sulanması belli bir düzene tabi olmalarını  ve daha farklı bir gelişim göstermelerini sağlamaktadır. Bodrumda otomatik sulama sistemleri kadar drenaj sistemlerinin kurulması çok önemli bir peyzaj kalemidir. Özellikle Bodrum’da  kış aylarında m2 ye düşen yağmur çok ciddi oranlara ulaşmaktadır. Bu da alt yapı sistemi olmayan bahçelerde suların göllenmesine yüzey akışlarına çimde ve bitkilerde köklerde çürümelere neden olmaktadır. Drenaj yapılan bahçeler suyu bahçe dışındaki alt yapı sistemlerine iletmekte ve bahçede meydana gelecek su birikintilerini engellemektedir.

Bodrumda bahçe sulama sistemlerinde çok farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazıları markalaşan firmaların ürünlerini kullanırken bazıları daha ucuz ürünlerle çalıştığından fiyatta oynamalar çok olmaktadır. Bunun değerlendirmesini yaparken sulamacınızla konuşmanız gerekenler otomatik sistemin pilli mi elektrikli mi olacağı (pilli sistem daha pahalı) Sulama aparatlarının rain bird hunter gibi markalaşan dayanım süresi uzun firmalar olup olmadığı , hidrafor kullanılacak ise güç durumunun ne olduğuna  göre yine fiyat değişmektedir. Depolarında fiyatları tonaj bazında değerlendirilir. Tüm bu değerlendirmeleri yaptığınızda firmaların sulama fiyatlarındaki oynamaları tespit edebilirsiniz. Damlama boruları da 3 tiptir. 1. kalite kullanıp kullanmadığına dikkat edin. Ayrıca herkes yaptığı işin arkasında durmuyor. Ufak danışmanlıklarda sizi yarı yolda bırakmayacak kişileri seçmeniz gerekir. Çalışmayan sisteme 5 gün sonra gelip müdahale edilmesi bitkilerinizi sıkıntıya sokacağından sorun teşkil eder.

Mümkünse bahçenizde eyzaj düzenlemesi yaptırmadan sulama teklifinizi alın. Firmamız bu hizmeti vermektedir. Her düzenlemeden önce de müşterilerine önermektedir.

 

Share